ست کردن زیورآلات با استایل های مختلف

در این مقاله قصد داریم چند راهکار خوب ست کردن زیورآلات با انواع لباس رسمی، غیررسمی و اسپرت را به شما آموزش دهیم. شما باید نوع زیورآلاتتان را بشناسید تا با لباستان هماهنگی داشته باشند و جلوه خاصی به شما بدهند. با بانی گالری، همراه ما باشید.
انتخاب زیورآلات بر اساس سبک لباس

زیورآلاتی که هر فردی دارد شامل گزینه‌های مختلف از جمله دستبند ، گردنبند و گوشواره و انگشتر می باشد. اینکه شما به خوبی بدانید چه زیورآلاتی دارید و رنگ و جنس و شکل آنها را به درستی به خاطر داشته باشید، به شما کمک می‌کند تا برای استفاده از هر کدام انتخاب درستی داشته باشید.

زیورآلات در اندازه‌ها، شکل‌ها، رنگ‌ها و عرض و طول‌های متفاوتی عرضه می‌شوند و آنچه حائز اهمیت است، این است که حتما مدل انتخابیِ شما متناسب با تیپ و لباس‌هایتان باشد. بدون شک با شلوار جین و تی‌شرت و صندل درست نیست که جواهرات پر نگین و پر زرق و برق استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که در زمان‌هایی که نمی‌توانید تشخیص دهید چه مدل زیورآلاتی را با لباس‌های جدید خود ست کنید، سراغ گوشواره‌های میخی و ساده بروید. این مدل گوشواره تقریبا با همه‌ی لباس‌ها و هر تیپ و استایلی ست می‌شود و انتخاب هوشمندانه‌ای است.

نوع زیورآلاتتان را بشناسید

زیورآلات را می‌توان به روش‌های متفاوتی دسته‌بندی کرد، اما یکی از بهترین دسته‌بندی‌ها شامل موارد زیر می‌شود که به شما در انتخاب بهتر با توجه به موقعیتی که قصد دارید در آن شرکت کنید، کمک می‌کند.

زیورآلات کلاسیک و با‌ارزش: این گروه شامل مدل های گردنبند، زنجیر و پلاک ، البته از نوع خاص و متفاوتشان و همین‌طور انواع ست‌های مروارید، دستمال‌گردن‌های ابریشم و زیورآلاتی شامل سنگ‌های قیمتی یا نیمه‌قیمتی می‌شود که باید در مجالس رسمی یا نیمه‌رسمی به کار بروند.

زیورآلات روزمره: زیورآلات روزمره شامل همین چیزهایی می‌شوند که در طول روز سراغشان می‌رویم. اغلب زرق و برق زیادی ندارند، رنگی هستند و از نظر مالی لازم نیست برایشان هزینه زیادی شود. 

ست کردن زیورآلات با لباس

ست کردن زیورآلات با لباس‌ باعث زیباتر دیده شدن تیپ و استایل شما می‌شود. شما می‌توانید یک دست لباس ساده را تنها با یک گردنبند خاص، به مدلی شیک و جذاب تبدیل کنید. اما رسیدن به این هدف مستلزم رعایت برخی اصول است. بانی گالری در ادامه به شما آموزش داده است که چگونه زیورآلات خود را با مدل‌های مختلف لباس ست کنید و از زیبایی آن ها لذت ببرید.

وقتی لباستان رسمی است

در واقع در مراسم یا مهمانی های رسمی، استفاده از زیورآلات تاثیر بسزایی در ظاهر شما می گذارد. در حقیقت زیورآلات می توانند یک لباس ساده را جذاب و زیباتر جلوه دهند.

انواع پیراهن های بلند زنانه، چه ساده باشند و چه روی آن ها کارهایی مثل سوزن دوزی یا سنگ دوزی انجام شده باشد، لباس رسمی به حساب می آیند. برای انتخاب زیورآلات مناسب لباس رسمی می توانید سراغ گزینه های زرق و برق دار مثل انواع مدل دستبند یا گردنبند هایی با سنگ های قیمتی بروید، همچنین در این مراسمات می توانید از یک ست یا نیم ست زیبا استفاده کنید و استایل خود را جذاب تر کنید.

وقتی لباستان رسمی نیست

فرض کنید قرار است به یک مهمانی دوستانه بروید و با یک پیراهن زنانه نیمه‌رسمی در مهمانی شرکت کنید، در چنین شرایطی دست شما برای انتخاب زیورآلات به شدت باز است. در مهمانی های غیر رسمی و دوستانه می توانید از هر زیورآلاتی که دوست دارید استفاده کنید (البته باید از جواهرات سنگین ، درخشان و پر زرق و برق اجتناب کرد) این مهمانی ها فرصتی هست که از زیورآلات زیبا و متناسب با استایلتان استفاده کنید. در این صورت یک انگشتر یا گوشواره آویزدار با رنگ متناسب با لباستان یا حتی یک گردنبند زیبا می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی لباس ها و ظاهرتان داشته باشد. حتی استفاده از پابند نیز در این مهمانی های دوستانه نیز انتخاب جذابی خواهد بود.

ست کردن زیورآلات با لباس اسپرت

برخی از افراد به صورت دائمی و روزانه تمایل به داشتن زیورالات و بدلیجات دارند و می خواهند دائم در ظاهری بی نظیر باشند. به این صورت آراستگی خاصی نیز در ظاهر آن ها ایجاد می شود. در زمان استفاده از لباس های اسپرت بخش های مختلف بدن نمایان می شود که در واقع می تواند برای استفاده از اکسسوری های اسپرت و شیک مناسب باشد. این محصولات مانند گردنبند های بزرگ و مرواریدی و یا چوبی و یا دستبند های چرمی و مهره دار و پابند های شیک را شامل شده است و به این صورت برای استفاده افراد در رده سنی جوانان به کار می رود. همچنین تنوع در ظاهر این محصولات بسیار زیاد می باشد، چرا که دارا بودن چرم و مهره در ساختار محصولی می تواند تنوع رنگبندی آن را افزایش دهد و به بهترین صورت برای انواع لباس ها با رنگ های مختلف به کار گرفته شود، از این رو موقعیت و توان بالایی در خاص بودن دارد. رنگ این بخش ها ثابت و بدون تغییر می باشد و در طول استفاده سبب رنگ پریدگی نمی شود. از این رو پر فروش ترین اکسسوری ها را گروه جوانان شامل می شود.

 انتخاب زیورآلات بر اساس طرح لباس

وقتی قرار است لباسی گل‌دار که رنگ و طرح‌های زیادی دارد را بپوشید، بهتر است سراغ زیورآلات بسیار ساده بروید. زیرا اگر زیور آلات هم طرح شلوغ و رنگی داشته باشد، جاذبه بصری تیپ شما را از بین خواهد برد. بین طرح و رنگ لباس و طرح و رنگ زیور آلات رابطه معکوس وجود دارد. وقتی لباس ساده است، سراغ زیورآلاتی بروید که جلوه‌گر هستند؛ و برعکس، وقتی لباس شلوغ و پر از رنگ و طرح است سراغ زیورآلات بسیار ساده و تک‌رنگ بروید.

این را به خاطر داشته باشید که شما از زیورآلات برای «تکمیل» تیپ خود استفاده می‌کنید. بنابراین، زیورآلات را به رقیبی برای لباس‌های خود بدل نکنید. اگر لباس شما دارای گلدوزی و سنگ‌دوزی است، پیشنهاد می‌کنیم از گردنبند استفاده نکنید و فقط به یک گوشواره ساده بسنده کنید.

ایجاد نقطه کانونی درست کردن زیورآلات با لباس‌

اگر جزو کسانی هستید که دوست دارید گردنبند ، گوشواره ، دستبند و انگشتر را همیشه و با هم استفاده کنید، بهتر است برای انتخابشان یک نظم و ایده‌ای هم در ذهن داشته باشید. یکی از این زیورآلات را به عنوان مرکز اصلی توجه در نظر بگیرید (بر اساس تیپ و استایلی که دارید) و طرح و شکل موردنظرتان را روی آن پیاده‌سازی کنید. اما حتما حواستان باید که بقیه زیور آلات را باید بسیار ساده‌ و بدون طرح و شکل در نظر بگیرید تا مرکز اصلی دیده شود.

به طور مثال، اگر زیوری که دوست دارید بیشتر از بقیه دیده شود، گردنبند است، بهتر است یک گوشواره میخی ساده، انگشتر بسیار ظریف و دستبند بسیار نازک بپوشید.

ست کردن لباس با زیورآلات مخصوص مناسبت ها

زیورآلاتی که روی مچ دست آویزان می شوند، در مواقعی که با صفحه کلید کامپیوتر کار میکنید، زیبا به نظر نمی آیند. اگر قصد دارید برای محل کار لباس بپوشید (تصمیم به تایپ زیاد در محل کارتان دارید) ممکن است بخواهید دستبند آویزان کنید.
مطمئن شوید جایی که می خواهید بروید، کاری که میخواهید انجام دهید وچگونگی برون نمایی جواهرتان در نگاه بینندگان را مورد توجه قرار داده اید، زیرا چیزی تحت عنوان جواهر اشتباه برای یک موقعیت وجود دارد.

با دانستن این نکات ،دایره زیورآلاتی که می‌توانیم با لباس‌هایمان ست کنیم بزرگتر می‌شود و انتخاب ما هم به مراتب هوشمندانه تر می شود .در این مطلب نکته‌های کلی در مورد ست کردن زیورآلات با لباس‌ را برایتان نوشتیم، حالا خرید زیورآلات با طراحی‌های خاص و چشم‌نواز آسان‌تر خواهد شد. امیدوارم نکاتی که در این مقاله ارائه شد برای شما مفید واقع شود و بتوانید شیک ترین و جذاب ترین استایل هارو بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونم کمکتون کنم؟
X
question